„Kādā brīdī viņam (bibliofilam) bija tik daudz sējumu – domāju, to skaits pārsniedza divdesmit tūkstošus -, ka nebūt ne mazajā mājā grāmatplauktus vajadzēja izvietot kā publiskajās bibliotēkās. Vannas istabā pie visām sienām bija grāmatas, vien dušā ne, un tās nesabojājās tikai tāpēc, ka Brauers (bibliofils) vairs nemazgājās siltā ūdenī, lai izvairītos no tvaiku rašanās. Tiklab vasarā, kā ziemā viņš dušojās aukstā ūdenī. Zināt, līdz kam viņš nonāca? Viņš kādam draugam uzdāvināja automašīnu, lai varētu izvietot grāmatas arī garāžā.” (K.M. Domingess „Papīra nams”)
Traki! Apmēram pirms 2 gadiem jums vēstīju par savu bibliofīliju, toreiz man tas šķita hihīgi, bet kopš manā lasītprieka liesmā nonāca īpaša pagale – „Papīra nams”, raugos uz to nopietnāk. Turpmāk būšu uzmanīgs - sekošu līdzi, vai āda nemetas pergamenta krāsā, kas varētu nozīmēt, ka detoksējas pārdozētie epiteti, metaforas utt.
„Es paņemu priekšā katru grāmatu, un, ja nav piezīmju, nav orgasma.” (K.M. Domingess „Papīra nams”)
Tāpat rūpīgi izvērtēšu, vai tiešām man ir vajadzīgs konkrētais literārais sakars, varbūt tomēr labāk atstāt acis „biksēs”.
Esiet uzmanīgi arī jūs, mani mīļie lasītpratēji, ar grāmatu Kazanovas būšanu!